Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Farkındalık Toplantısı

Ankara Üniversitesi Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi organizasyonunda, birimin idari personel temsilcisi olan İbni Sina Hastanesi Müdür Yardımcısı Şimel Gülhan tarafından İbni Sina Hastanesi idari personeline cinsel taciz ve saldırıya karşı farkındalık eğitimi verildi. Fakültemiz İbni Sina Hastanesi Hasan Ali Yücel Konferans Salonu’nda, 11 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen toplantıya Ankara Üniversitesi Cinsel Tacize ve Cinsel Saldırıya Karşı Destek Birimi Hukuk Fakültesi temsilcileri Amine Nur Güray ve Furkan Er destek vermiştir.

Fakültemiz İbni Sina Hastanesi Başhemşiresi Tekmile Köse ile çok sayıda hemşire ve personelin katıldığı toplantıda, Ankara Üniversitesi Cinsel Tacize ve Cinsel Saldırıya Karşı Destek Birimi’nin faaliyetleri, cinsel taciz ya da cinsel saldırıya maruz kalındığında birime nasıl başvurulabileceği, bu saldırılara karşı koyma yolları ve maruz kalan bireylerin hukuki hakları gibi birçok konuda detaylı bilgiler verildi.

Toplantının sonunda, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Müdür Yardımcısı Şimel Gülhan ile Üniversitemiz Hukuk Fakültesi öğrencileri Amine Nur Güray ve Furkan Er, izleyicilerin sorularına detaylı yanıtlar verdi.