SİSAG 11. Sigara veya Sağlık Etkinliği ‘Sağlık İçin Spor’ Temasıyla Gerçekleştirildi

Ankara Üniversitesi Onkoloji Uygulama ve Araştırmacı Merkezi bünyesinde kurulan ve faaliyetlerini yürüten Sigara Savaş Grubu (SİSAG), 11. Sigara veya Sağlık Etkinliğini ‘Sağlık İçin Spor’ temasıyla gerçekleştirdi. Üniversitemiz Gölbaşı Yerleşkesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde 8 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen etkinliğe, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mitat Koz, Üniversitemiz Onkoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve SİSAG Başkanı Prof. Dr. Hakan Akbulut’un yanı sıra çok sayıda öğretim üyesi, öğrenci, hemşire ve idari personel katıldı.

Sağlık İçin Spor temasıyla, festival tadında devam eden etkinlikte, dış mekanda, canlı müzik dinletisi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Eşli Danslar Topluluğu dans gösterisi, farkındalık çadırı, oryantiring, bisiklet turları, halat çekme, ok atma gibi birbirinden dinamik gösteriler yapılırken, iç mekanda ise kangoo jump ve tırmanma duvarı aktiviteleri gerçekleştirildi.

Etkinlikte bir panel de düzenlendi. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Perican Bayar’ın “Egzersiz; Bağımlılıktan Kurtulmak Mümkün mü?” başlıklı panelinde, Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, tiyatral bir şekilde gerçekleştirdikleri gösteri ile sigaraya karşı spor yapmanın önemine dikkat çekti.

SİSAG, Sigarasız Ankara Üniversitesi Hayalini Gerçekleştirmek İçin Çalışıyor
(SİSAG); 2006 yılında Ankara Üniversitesi Onkoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde gönüllü ve ilgili anabilim-bilim dalları ve birimlerden akademik, idari personel ve öğrencilerimizin katılımıyla kurulmuştur. SİSAG, 12 yıldır Üniversitemiz yönetiminin de katkıları ile “Sigarasız Ankara Üniversitesi” olma yolunda mücadelesini sürdürüyor.

SİSAG, sigara ile mücadelenin durağı olmayan bir süreç olduğunun bilinciyle üniversitemizde sigara ile etkin mücadelesine ara vermeden devam ediyor.

SİSAG tarafından, Sigarasız Ankara Üniversitesi hedefinin gerçekleştirilebilmesi için üniversitemizin tüm birimlerinde bu mücadelenin etkin olarak yürütülmesi gerektiği belirtildi. SİSAG gönüllüleri, Sigarasız Ankara Üniversitesi Hayalini hep birlikte gerçekleştirmek dileğiyle tüm Ankara Üniversitelileri sigara ile mücadeleye davet edip, bu mücadelelerinde onlardan destek beklediklerinin altını çizdi.