30’uncu Prof. Dr. Nurhan Avman Konferansı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nın kurucu öğretim üyesi Prof. Dr. Nurhan Avman adına her yıl geleneksel olarak düzenlenen konferansların 30’uncusu 3 Mart 2018 tarihinde Fakültemiz İbni Sina Hastanesi Hasan Ali Yücel Konferans Salonu’nda yoğun bir içerik ve katılımcı kitlesiyle gerçekleştirildi.

Konferansın bu yılki konuğu önceki EANS eski başkanı Prof. Dr. Andre Grotenhuis’di. Toplantının açılışı, Türk Nöroşirurji Derneği Başkanı ve Fakültemiz Beyin ve Sinir Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şükrü Çağlar tarafından yapıldı. Dört oturumda gerçekleştirilen konferansta, Prof. Dr. Andre Grotenhuis, nöroşirurjideki güncel gelişmelere ve nöroendoskopinin önemine değindi.

Konferansta her konuşma sonrasında dinleyicilerin soru ve katılımları ile interaktif bir ortam sağlandı. Türkiye’de mikrocerrahinin öncüsü Prof. Dr. Nurhan Avman Üniversitemize ve Fakültemize yakışır bir bilimsel toplantı ile anıldı. Bu konferans geleneğinin kesintisiz süreceği belirtildi.